71492271_2700832803313073_5101736946472845312_n

Čo sa to kope v parku, prečo sa vyrúbal strom a koľko budú trvať dopravné obmedzenia? Povedzte nám vy! Ako by mesto malo komunikovať so svojimi obyvateľmi

Denne v Piešťanoch chodíme okolo rozkopaných miest a dočasných uzávierok. O žiadnom z týchto projektov obyvatelia ale nič nevedia. Samozrejme, rekonštrukcie či výruby chorých stromov je nutné v meste vykonávať, no komunikovanie týchto zámerov je nedostatočné.

Dnes nám o tom, čo sa deje pred našimi oknami, na našich uliciach alebo v parku dávajú najfundovanejšie odpovede robotníci.

To len zvyšuje hnev, pocit neinformovanosti a šírenie fám. Nechceme byť len v pozícii pozorovateľov. To najmenej, čo pre nás môže mesto urobiť, je informovať.

Čakali sme, že avizované sľuby v zmene komunikácie mestského úradu pôjdu smerom k vľúdnemu vysvetľovaniu a informačným kampaniam. Zverejňovanie informácií zapatrošených v zápisniciach sem fakt nerátame.

Nechceme sa pýtať, nechceme podávať infožiadosti, hrabať sa v povinne zverejňovaných zmluvách či zápisoch zo zastupiteľstva, aby sme zistili také banálne veci, ako to, na čom sa v meste pracuje.

Chýba nám ľudská komunikácia, vysvetlenie a zverejnenie zámerov – aj v priestore. V Bratislave a iných mestách fungujú kampane, kde je každý výrub či rekonštrukcia podrobne opísaná. Tabule sú na mieste osadené s predstihom, aby bolo každému zrejmé, čo sa na mieste bude robiť.

Nehovoriac o komunikácii na Facebooku či v presných informáciách v médiách. Minimálne facebookový účet mesta Piešťany by mohol obmedziť napríklad informácie o úmrtiach rodákov a namiesto toho by sa mohol venovať projektom, na ktorých mesto aktuálne pracuje. Čo myslíte?

Comments are closed.