82705151_642180532990442_2057630608590372864_n

Nechceme zlo a nenávisť v Piešťanoch, robíme protestné zhromaždenie

Do nášho mesta príde strana, ktorá šíri nenávisť a strach, a my nemôžeme ostať ticho. 31. januára sa v MsKs uskutoční predvolebný míting ĽSNS. Budeme tam a ukážeme, že v Piešťanoch zlo nechceme.

Mrzí nás, že extrémisti dostávajú priestor v mestskom kultúrnom centre – a to napriek tomu, že už v minulosti pod tlakom verejnosti mesto nájom tejto strane zrušilo. Nečakali sme, že sa to môže opakovať. Nečakali sme to v dobe, keď mestá hromadne nepúšťajú extrémistov do svojich priestorov. Lebo je to vec slušnosti.

Ešte je čas. Obraciame sa preto aj na mesto so žiadosťou o zamedzenie možnosti extrémistickej a lživej rétoriky tejto fašistickej strany v priestoroch spravovaných samosprávou. Pre nás a ďalších ľudí, ktorí si vážia hodnoty demokracie a slobodu jednotlivca, ide o zoskupenie, ktoré dlhodobo ospevuje fašistický Slovenský štát, pôsobenie Tisa, znevažuje SNP a zľahčuje holokaust. Neponúka riešenia, len šíri strach.

Pamätník obetiam holokaustu v Piešťanoch pripomína 1065 obyvateľov Piešťan židovského pôvodu, ktorí boli počas druhej svetovej vojny odvlečení do koncentračných táborov a už sa nevrátili. Veríme, že tak ako my, aj Vy, uctievate pamiatku týchto ľudí a od šíriteľov fašistických názorov a nacistickej symboliky sa budete verejne dištancovať. Že nedovolíte odsúdenému exposlancovi prehovoriť na mestskej pôde.

Stretneme sa 31.1.2020 o 17:30 pred Mestským kultúrnym strediskom v Piešťanoch (FB udalosť TU).

Comments are closed.