Bezpecne do skoly

Priestor pred cirkevnou školou o krok bližšie k zlepšeniu: Hlasujte v participatívnom rozpočte

Námestie pred cirkevnou základnou školou, ktoré v minulosti tvorilo centrum obce a trhové námestie, by sa mohlo postupne meniť na príjemnejšie miesto pre obyvateľov starých Piešťan. Už v rámci projektu Mestská akupunktúra sme upozorňovali na jeho potenciál pre malé námestíčko s rozptylovým priestorom pre školu. Sme radi, že na naše myšlienky nadviazali aktívni rodičia žiakov školy a zapojili sa do participatívneho rozpočtu mesta Piešťany.

Podporte svojím hlasom postupnú premenu tohto dnes nelogicky usporiadaného priestoru, kde je podľa generelu dopravy naplánovaný kruhový objazd(!)

Hlasujte za projekt s názvom “Bezpečne do školy”, ktorý pracuje s malými zásahmi, zlepšujúcimi podmienky pohybu pre chodcov, žiakov i seniorov. Predmetom projektu je rekonštrukcia priechodov pre chodcov a vyznačenie parkovacích miest, keďže dnes priestor charakterizuje najmä bariérovosť, chaotické parkovanie a chýbajúce dopravné značenie.

Veríme, že to bude prvý krok k revitalizácii tohto historického priestoru. Záujem o projekt “Bezpečne do školy” bude aj vyjadrením názoru občanov, že priestor pred cirkevnou školou je miestom, ktoré by v 21. storočí malo byť priateľské nielen k autám, ale najmä k chodcom a cyklistom.

Hlasovať môžete do 18.3.2022 cez webstránku. Prezentáciu projektov si môžete pozrieť v tomto videu (1:04:00).

Náš starší návrh zásahu nájdete tu

Comments are closed.