Staré Piešťany žijú! Susedská párty u Marty prepojila generácie

Guláš, grilovačka, súťaž o najlepší koláč, premietanie filmu, príjemná atmosféra a žiadna online propagácia – len staré dobré pozvánky do schránok. Takto si predstavujeme susedskú slávnosť, ktorá vytvára súdržnú susedskú komunitu.

Prepájanie novo a starousadlíkov je v našom malomestskom prostredí obzvlášť dôležité.

Susedskú párty u Marty pripravuje v starých Piešťanoch spolu s kamarátmi a susedmi Zuzana Kikta-Vavrová z Piešťanského okruhu už štvrtý rok. V sobotu 3. augusta sa nám ju vďaka Nadácii ZSE podarilo urobiť ešte lepšou. Sme radi, že parčík ožil a párty prilákala toľko susedov.

Párty u Marty pôvodne vznikla z iniciatívy mladých ľudí, ktorí sa presťahovali do starých Piešťan do domčeku po pratete Marte. Hľadali spôsob ako spoznať susedov, s ktorými sa denne míňali. Rozhodli sa teda usporiadať malú slávnosť.

Do schránok dali plagátiky a čakali, kto príde. Už prvá susedská párty zožala obrovský úspech, preto sa ju o rok neskôr rozhodli urobiť pre celé susedstvo. Dnes je Párty u Marty už tradičným podujatím, ktoré využíva inak zväčša prázdny verejný priestor v starých Piešťanoch. Ďakujeme všetkým susedom, ktorí prišli, bolo to úžasné!

 

 

 

 

Comments are closed.